Explore BrainMass

Maths Practice Problems

(a) Divide 210.8 / 34
(b) Write 0.26 as a common fraction or mixed number
(c) Find the unit price for the item: $6.24 for a dozen pears.
(d) Automobiles and small trucks account for 84% of the travel to and from work in the United States. ...
[See the attached Question File.]


Solution Summary

All problems are neatly solved.